Vítame ťa - čo by malo na bábätko čakať po príchode domov

vítame ťa - čo by malo na bábätko čakať po príchode domov

"Toto je tvoj domov, tu budeš bývať " povieš bäbátku, keď prvýkrát spolu prekročíte prah vášho domu. Čo ale potrebuješ, aby si bola na príchod bábätka pripravená? Najdôležitejšie je vytvoriť prostredie plné lásky, nehy a porozumenia. O tom nie je pochýb. No aj nejaké tie materiálne veci vedia pomôcť, aby ste sa vy aj bábätko cítili pohodlne. Pýtali sme sa mamičiek a treba priznať, že existujú odlišné predstavy o tom, čo je v prvých týždňoch naozaj to podstatné. V každom prípade bude vaše dieťatko vyžadovať niekoľko základných vecí, na ktoré treba  myslieť, aby boli vaše prvé týždne príjemné.

V prvom rade sú to plienky. Áno, úplne bežná vec, no sú mamičky, ktoré nerátajú s tým koľko plienok budú potrebovať. V závislostí od dieťatka sa denná spotreba môže líšiť, ale je určite dobré mať doma nejaké zásoby. Tatinovia vedia pomôcť s mnohými vecami, ale kupovanie plienok sa vo väčšine prípadov končí zmäteným pobehovaním medzi regálmi a nerozhodnosťou pri výbere veľkosti či druhu. Preto je vždy lepšie mať doma viac. A ak by sa náhodou predsa len minuli, sme tu pre teba maminka. U nás si môžeš vybrať aj nakúpiť pohodlne, bez toho, aby si musela opustiť domov a svoje bábätko.

Potom sú to deky, prikrývky a zavinovačky, aby bábätku nebola zima. Osušky, uteráky a vanička, aby bolo kúpanie príjemné. Cumlíky a opatrovateľka. Nie živá, aj keď tá by sa možno hodila tiež :), ale elektronická. Taká "baby vysielačka", aby si sa mohla napr. pokojne najesť a zároveň mať istotu, že tvoj poklad pokojne spinká v postieľke. 

Tiež je dobré mať doma nejaké fľaše a termosky. Ak by si náhle stratila mlieko a budeš musieť bábätko kŕmiť, je menej stresujúce mať potrebné veci poruke, než ich narýchlo niekde zháňať. 

A mamička. Nezabúdaj ani na seba. S týmto naozaj mnoho žien neráta, ale tvoje telo sa počas tehotenstva zmenilo a zmenami prechádza aj počas materstva. Po kojení sú tvoje bradavky aj prsia citlivejšie, môžeš sa cítiť oveľa viac unavená. No existuje spôsob, ako sa cítiť v pohode. Stačí len vedieť ako na to. My to vieme a veľmi radi ti s tým pomôžeme. 

 V sekcii pre mamičky, nájdeš rôzne pomôcky ako dojčenské podprsenky, popôrodné nohavičky, tampóny do podprsenky, popôrodné sťahovacie pásy, prsné klobúčiky, tvarovače prsných bradaviek a mnohé iné.

No a ako my v Hovienkove tvrdíme, najlepšie sa všetko zvláda s porozumením a úsmevom. Preto sa neboj, ak nebudú tvoje prvé dni v role mamičky dokonalé. Dieťatku nevadí, ak mu prvú plienku nevymeníš ako expertka alebo ak pri kúpaní niekedy zabudneš na jedno miesto kdesi za uškom :).  Nezabúdaj, že tvoje bábätko nemalo inú mamu, s ktorou by ťa porovnávalo. V skutočnosti si najlepšia mama, akú mohlo mať a má :)

 

123

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie