Začiatky Dojčenia

"Byť dobrou mamou neučia v nijakej škole. Na to netreba knihy,ale VEĽKÉ SRDCE” (Matka Tereza)

Držanie bábätka pri dojčení

Mamička máš obavy z toho, ako správne držať v náručí svoje dieťa, aby si mu pri dojčení dala to, čo potrebuje? Neboj sa. Pre väčšinu žien to nie je ľahké. Treba zistiť, aká poloha bude pre dieťa a pre teba správna. Dôležité je, aby si po polhodine kŕmenia nebola unavená. V správnej polohe  bude príjemne tebe aj tvojmu dieťatku. Napríklad, stačí použiť dojčiací vankúš a hneď sa budeš cítiť pohodlnejšie. Detaily robia veľa, tak na nich netreba zabúdať. 

Správne držanie tvojho bábätka je tiež dôležité preto, aby sa vedelo dobre prisať. Existuje viacero polôh a každej mamičke vyhovuje niečo iné. Vyberáme pre teba tie najbežnejšie: 

 

dojčenie

Dojčením dávaš dieťatku v prvých mesiacoch jeho života , všetko potrebné pre jeho rast a vývoj. Je prirodzené a nemusí byť ťažké. Tebe ani dieťatku nebude prospievať ak sa budeš zbytočne stresovať. Toto všetko spolu zvládneme. 

S našimi produktami ti vieme spríjemniť tieto chvíle, a to hlavne pri bolestivých bradavkách, predovšetkým v začiatkoch dojčenia.

 

123

Bolesť prsníkov z dojčenia

Bolesť prsníkov pri dojčení je bežná vec, ktorá ako príde, tak aj odíde. Ten pocit, že tvoje dieťatko po dojčení krásne zaspinká a ty budeš môcť mať chvíľku len pre seba, je na nezaplatenie. Aj keď tá bolesť je spočiatku nepríjemná, správnym dojčením a pomôckami ju vieš urobiť znesiteľnou a časom ju úplne odstrániť. 

Prsníky by si mala striedať, aby si zabezpečila ich vyprázdnenie.

456

No a určite vieš, Maminka, že materské mlieko je pre tvoje dieťa najlepším zdrojom živín. Ale sú aj prípady, kedy mamička mlieko stratí. V takomto prípade sa nemusíš báť. Stáva sa to pomerne často a detičky, ktoré neboli dojčené, nijako netrpia. Stačí ak máš doma vhodné fľašky, náhradné cumlíky a nezabúdaš na pravidelné kŕmenie. S výberom tých správnych ti radi pomôžeme. 

 

789

 TIPY a TRIKY:

1. Ak máš bolesti pri kojení, odporúčame dostatok odpočinku a minimum stresu.

2. Pre lepšie spustenie mlieka pomôže osprchovať prsia teplou vodou aspoň 5 minút tesne pred kojením.

3. V čase keď nekojíš, na boľavú časť prsníka pomôžu studené obklady, pre uvoľnenie bolesti.

4. V začiatkoch dojčenia je dobré striedať rôzne polohy pri dojčení, aby sa tlak na bradavku nevytváral vždy na rovnakom mieste.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie