Koniec plienkam

Mamina, to bude super pocit, ak bude  tvoje dieťa už bez plienky. A tu prichádza otázka: Kedy a ako začať s nočníkom.

Každý rodič má na to iný názor. Odplienkovanie je pre každú maminu náročné. Dôležitá je hlavne trpezlivosť a postup ktorý si pri tom zvolíš. Najideálnejšie je začať dieťa učiť na nočník, od dvoch rokov a vyššie. Toto obdobie je pre dieťa najmenej stresujúce. Ľahšie vníma skutočnosti, ktoré sa týkajú jeho tela a rýchlo sa učí. Takže po začatí trénovania bez plienky je schopné samo sa na nočník pýtať.

Každé dieťa sa chce podobať na dospelých. Ideálne je dať nočník k záchodu, aby malo pocit, že je ako mamina či tatino. 

Takže mamina, netlačíme na dieťatko. Dobré je odsledovať ako často kaká, ciká a podľa toho ho dať na nočník. Môžeš vybrať pekný nočník s detským motívom  alebo hracie nočníky. Pre dieťa by to malo byť lákavé hlavne preto, aby tam chcelo aspoň chvíľu posedieť. Prvé cikanie treba samozrejme vždy pochváliť a odmeniť dieťatko aj za prvé úspešne pokusy. Hračky nesmú chýbať, aby sme sedenie na nočníku dieťatku spríjemnili. Aby sa zo začiatku nenudilo :) 

Nie je dobré dieťa nútiť sedieť na nočníku dlho. Začínať je lepšie v krátkych intervaloch - 1 až 2 minúty a postupne  sedenie predlžovať.  V tom čase stačí dávať dieťatku plienky len počas spánku. Po čase to bude bez plienky už aj cez noc. :)

Dieťa si potrebuje spojiť nutkanie ísť na nočník so schopnosťou zadržať moč a následným močením. Najskôr si to uvedomí vtedy, ak ho necháš voľne behať bez plienky a ono sa pociká. Nepríjemný pocit z “nehody” bude pre dieťatko vnútornou motiváciou pýtať sa na nočník. Dôležité je pekne mu procesy vysvetliť. Hlavne bez kriku, aby z toho nemalo strach a nevznikol odpor. 

Veľa šťastia  

 123

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie